Grupa BABY-ALBINUȚE

1,6 - 2 ANI

Oferim un mediu cald, prietenos şi protectiv, în care copiii descoperă lumea alături de educatoare şi îngrijitoare cu experienţă care înţeleg şi satisfac nevoile de afecţiune, de atenţie continuă şi sprijin.

Cu personal didactic calificat în îngrijirea, educarea și dezvoltarea copilului dumneavoastră.

Grupa MINI-FLUTURAȘI

2 - 2,6 ANI

Educarea copiilor se realizează cu dăruire și competență de către cadrele didactice ajutate de un personal nedidactic.

Cu personal nedidactic : medic pediatru și asistentă medicală, supraveghetoare, iar securitatea copiilor și a grădiniței este asigurată de o firmă de pază.

Grupa LICURICI

2,6 - 3 ANI

Clasele grădinitei particulare Tărâmul Fermecat din Bragadiru sunt proiectate astfel:
Clasa proiectată și echipată pentru a promova abilitățile fizice, cu u
n mediu frumos și stimulant, cu o mulțime de experiențe senzoriale.

Personalul complet și cadrele didactice competente pentru a vă pregăti copilul pentru școala primară.

Grupa BUBURUZE

3 - 4 ANI

Clasa concepută pentru a începe promovarea independenței copilului dumneavoastră în comunicare și abilități de rezolvare a problemelor.

Scopul este acela de a crea zone de joacă pentru creșterea și educația copilului dumneavoastră.

Grupa STELUȚE

4 - 5 ANI

Cadrele didactice sunt preocupate În permanență de propria dezvoltare și formare profesională fiind interesate de acțiuni organizate în acest scop (programe de formare și perfecționare).

Grupa SPIRIDUȘI

5 - 6 ANI

Clasa creată pentru a dezvolta și a spori independența copiilor și abilitățile sociale pentru a asigura o trecere ușoară în școala primară. (vezi galerie foto)

Contactați-ne

Dacă aveți întrebări sau doriți detalii suplimentare, sunați-ne la telefon 0722.38.38.98, sau trimiteți-ne un mesaj, iar noi vom fi bucuroși să vă răspundem în cel mai scurt timp.

Toate câmpurile sunt obligatorii

Ce program doriți pentru copilul dumneavoastră?

Data începerii?

Prin ce modalitate ne-ați găsit?